Radom: oddział neurologiczny wstrzymał przejęcia z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 października 2020 08:01

Radomski Szpital Specjalistyczny wstrzymał we wtorek (6 października) przyjęcia na oddział neurologiczny i udarowy z powodu potwierdzonych zakażeń koronawirusem wśród personelu oddziału - poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak.

Radom: oddział neurologiczny wstrzymał przejęcia z powodu koronawirusa
Radomski Szpital Specjalistyczny; FOT. szpital.radom.pl

Na oddziale leczeni są pacjenci, którzy trafili tutaj wcześniej, natomiast nowi nie są przyjmowani. Ponieważ lekarze zarazili się prawdopodobnie od pacjentów, rzeczniczka zaapelowała do osób, którzy zgłaszają się szpitala po porady lub na konsultacje, by nie zatajały informacji o faktycznym stanie zdrowia.

- Apelujemy o szczerość i mówienie prawdy o możliwości zakażenia koronawirusem. To ważne ze względu na bezpieczeństwo personelu, ale też innych pacjentów. Hasło +nie kłam medyka+ jest nadal bardzo aktualne - zauważyła rzeczniczka.

To już drugi oddział Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, na którym w ostatnim czasie potwierdzono zakażenia koronawirusem. Pod koniec września pozytywne wynik testów miało kilkunastu pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Mimo kwarantanny osób zarażonych, zakład funkcjonował bez zakłóceń.

Ilona Pecka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum