Radom: niepewna przyszłość poradni leczenia uzależnień

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2016 09:40

W Radomiu mówi się planach przekazania Poradni Leczenia Uzależnień Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Samodzielnemu Wojewódzkiemu Publicznemu Zespołowi Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. B. Borzym w Radomiu.

Przekazanie poradni leczenia uzależnień szpitalowi psychiatrycznemu nie będzie godzić w pacjentów - zapewnia wiceprezydent Radomia. Fot. Archiwum

Jak podaje echodnia.eu, według pracowników przekazanie poradni będzie likwidacją prężnie działającej placówki, która niesie pomoc uzależnionym radomianom i ich rodzinom. Co roku udzielanych jest w niej ok 11 tys. porad a w rejestrze jest 5 tys. pacjentów, z czego blisko tysiąc jest w trakcie aktualnej terapii.

Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia przekonuje, że decyzja, co do przekazania poradni jeszcze nie zapadła, jednak przejęcie poradni od stycznia potwierdziła już dyrekcja szpitala psychiatrycznego.

Wiceprezydent twierdzi, że pracownicy poradni przejdą od stycznia do placówki zarządzanej przez szpital psychiatryczny. Zmianie może ulec jedynie forma i warunki zatrudnienia. Jest też przekonany, że ewentualne przekazanie poradni nie będzie godzić w pacjentów.

Innego zdania są lekarze, psychoterapeuci i terapeuci zatrudnieni w poradni. Ich zdaniem przeniesienie poradni spowoduje nagłe przerwanie procesu leczenia wielu chorych.

Więcej: www.echodnia.eu/radomskie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum