Radom: miasto udzieli pożyczki szpitalowi - jest zgoda radnych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2015 21:09

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Radomiu zdecydowano o pożyczce dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Placówka potrzebuje 6 mln zł na bieżącą działalność.

Radom: miasto udzieli pożyczki szpitalowi - jest zgoda radnych
Fot. Archiwum RZ

Pożyczka została udzielona na trzy miesiące. Do końca września radni będą musieli zdecydować, czy miasto pokryje blisko 12-milionową stratę szpitala za ub.r. Jeśli nie, trzeba będzie przekształcić lecznicę w spółkę prawa handlowego - informuje Gazeta Wyborcza.

Roczne wpływy szpitala z NFZ to 120 mln zł. Dyrektor placówki Andrzej Pawluczyk zaznacza jednak, że lecznica przyjmuje pacjentów z wypadków i wymagających natychmiastowej diagnostyki. Dodaje, że trudno porównywać taki zakres z działalnością, gdzie wykonuje się jedynie wybrane procedury. Dlatego kłopoty finansowe szpital ma od lat.

Nie po raz pierwszy pożycza też pieniądze. Pod koniec ub.r. RSS zaciągnął kredyt na 20 mln zł. Pieniądze były potrzebne na bieżącą działalność. Trzy miesiące temu szpital po raz kolejny ogłosił przetarg na kredyt. Również na 20 mln zł. Jak wyjaśnia dyrektor Pawluczyk, jest to próba uzyskania lepszych warunków kredytu. Jeśli oferta będzie korzystniejsza, szpital zastąpi stary kredyt nowym.

Więcej: radom.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum