Radom: lekarze szpitala wojewódzkiego otrzymają wypowiedzenia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2012 18:38

180 lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu ma od poniedziałku (9 lipca) dostawać wypowiedzenia dotychczasowych warunków pracy. Ilu zgodzi się pracować na nowych zasadach? Czy będzie problem z obsadą? Jak zapewnia dyrekcja placówki, pacjenci nie mają się czego obawiać.

Z pracujących około 240 lekarzy 180 ma otrzymać wypowiedzenia zmieniające warunki pracy. Nie oznacza to, że szpital ma za dużo personelu. Chodzi o zmianę systemu, w jakim pracują lekarze. Teraz obowiązuje jednozmianowy system pracy, w ramach etatu lekarze pracują w godz. 7.30-15.05, potem jest dyżur medyczny. A za dyżur trzeba płacić dodatkowo.

Zapis o takim systemie pracy znalazł się w porozumieniu postrajkowym z 2007 r. Dla 180 lekarzy to jeden z dokumentów, na podstawie których są zatrudnieni. Dyrekcja tymczasem chce wyprowadzić tzw. równoważny system pracy, na którym szpital zaoszczędziłby 2 mln zł rocznie na lekarskich pensjach. Łatwiej będzie zorganizować też pracę szpitala.

Wypowiedzenia mają być wręczane do końca lipca. W połowie września ma być wiadomo, ilu lekarzy zgodzi się pracować na nowych warunkach, a którzy odejdą.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum