Radom: lekarskie wotum nieufności wobec kierownictwa szpitala

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2015 18:40

Ponad 60 lekarzy wyraziło wotum nieufności wobec prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Luizy Staszewskiej oraz trzech dyrektorek - informuje Gazeta Wyborcza.

Radom: lekarskie wotum nieufności wobec kierownictwa szpitala

Wotum nieufności dotyczy dyrektorek: Bożenny Pacholczak - do spraw ekonomiczno-finansowych, Anny Dusińskiej- Kamińskiej - do spraw lecznictwa, a także Sabiny Ucińskiej - do spraw pielęgniarstwa i średniego personelu medycznego.

"To wotum nieufności jest zarazem reakcją na niekompetentne zarządzanie wielkim szpitalem, jak i wyrazem sprzeciwu wobec arogancji i lekceważenia ze strony organu założycielskiego i władz województwa, które tego niekompetentnego zarządzania są od dawna świadome i z przyczyn tylko sobie wiadomych taki stan aprobują" - stwierdzono w piśmie, które w imieniu lekarzy MSS podpisał Julian Wróbel, przewodniczący organizacji terenowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Sygnatariusze pisma domagają się od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika zaprzestania "pseudoliberalnych eksperymentów na szpitalu na Józefowie i zapewnienia temu szpitalowi kompetentnego, a nie partyjnego zarządu, a Radomianom - poczucia elementarnego bezpieczeństwa. Partiokracja jest patologią, ale partiokracja w służbie zdrowia to patologia do kwadratu !!!".

Czytaj: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum