Radom: kto opierze i wykarmi pacjentów?

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2013 15:34

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu szuka firm, które będą dla niego prać, sprzątać i gotować. Jak tłumaczy Luiza Staszewska, dyrektor WSS, wyspecjalizowane firmy, obsługujące np. kilka czy kilkanaście szpitali, mogą kupować bezpośrednio u producenta i liczyć na większy rabat.

Radom: kto opierze i wykarmi pacjentów?

Tymczasem do przetargu na sprzątanie i prowadzenie kuchni zgłosił się tylko jeden oferent. To spółdzielnia Naprzód, która od dawna sprzątała w szpitalu. Jednak jej oferta była za droga. - Dlatego ogłosiliśmy przetarg jeszcze raz, ma zostać rozstrzygnięty do połowy grudnia - mówi Gazecie Wyborczej Staszewska.

Przetarg obejmuje usługi związane ze sprzątaniem szpitala i terenów zewnętrznych oraz całodzienne wyżywienie pacjentów, a także prowadzenie restauracji czynnej przez wszystkie dni tygodnia w godz. 9-17. Wykonawca ma przejąć pracowników działu żywienia WSS, a także wdrożyć elektroniczny system zamawiania posiłków.

Ponadto WSS chce zaopatrzyć poszwy w mikronadajniki. Sczytywane mają być one przez specjalnie bramki. Bez problemu będzie można ustalić, co się dzieje z każdą powłoczką.

Po wprowadzeniu systemu będzie ona prosto ze szpitalnego łóżka trafiać do worków ze skażoną bielizną, a potem od razu do pralni. Dzięki temu pracownicy prawie nie będą mieli styczności z brudną pościelą, co sprzyja zmniejszeniu liczby zakażeń szpitalnych.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum