Radom: kilkadziesiąt pielęgniarek straci pracę? Nie ma na to zgody...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2017 20:10

Pielęgniarki i położne z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego nie zgadzają się z decyzją zarządu lecznicy o zwolnieniach. W szpitalu pracuje 608 pielęgniarek. W wyniku restrukturyzacji 70 z nich może stracić pracę - informuje Gazeta Wyborcza.

Radom: kilkadziesiąt pielęgniarek straci pracę? Nie ma na to zgody...
W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu pracuje obecnie 608 pielęgniarek. Fot. Archiwum

Na łamach Wyborczej Izabela Wąsik, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek przy MSS podaje, że w ubiegłym tygodniu zarząd spotkał się z pielęgniarkami i poinformował, że będzie redukcja 70 etatów, ale odbędzie się to w sposób naturalny.

Pielęgniarki będą się same zwalniały, co już robią. Będą odejścia na emeryturę, bądź też nie zostaną przedłużone umowy terminowe. Te, które zostają obawiają się wielkiego zakresu obowiązków. Wskazują, że zarząd MSS powołuje się na wynikające z audytu liczby zajętych łóżek, ale trzeba wziąć pod uwagę także jakość i potrzebę opieki.

Zarząd uważa, że tak naprawdę mówa jest o 27 etatach mniej. Pielęgniarek, które objęłaby restrukturyzacja zatrudnienia, czyli ''zmiana miejsca pracy wewnątrz szpitala'' jest 36.

Więcej: www.radom.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum