Radom: jednym umorzyli, drugim rozłożyli dług

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2010 17:00

Zarząd województwa umorzył dług Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radomiu, a Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu spłatę rozłożył na raty.

W sumie o umorzenie pożyczek z ubiegłych lat zwróciło się do zarządu województwa siedem podległych marszałkowi szpitali, w tym dwa radomskie: Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr Barbary Borzym oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Józefowie.

– Każdy z wniosków był rozpatrywany pod kątem obecnej sytuacji finansowej lecznicy i możliwości spłaty, dlatego też i decyzje są różne. W przypadku szpitala psychiatrycznego w Krychnowicach decydująca była kwestia tragicznej wręcz sytuacji finansowej. Tam jeszcze niedawno komornik blokował konta. Stąd decyzja zarządu, aby umorzyć pożyczki – wyjaśnia Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Szpital poprosił o umorzenie dwóch pożyczek z 2008 r. w kwotach: 1,8 mln zł oraz 2 mln zł. Wobec WSzS pożyczki w kwocie 3 mln zł nie umorzono, bowiem, jak wyjaśnia Szprendałowicz, uznano, że szpital ma jeszcze możliwości spłaty długu. Zdecydowano natomiast, że lecznica będzie mogła spłacać zadłużenie w ratach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum