Radom: czy bojowe nastroje przełożą się na porozumienie?

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2009 14:58

Dorota Gardias ma nadzieję, że dziś zapadną odpowiednie decyzje a porozumienie zostanie podpisane. Zdaniem przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych, nastroje pielęgniarek z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego są

Przed Radomskim Szpitalem Specjalistycznym protestuje kilkaset pielęgniarek, nie tylko z radomskiej placówki, ale również z Pomorza, Podlasia, Mazowsza. Przyjechały tu, bo jak twierdzą, mają te same problemy z podwyżkami płac.

W rozmowie z TOK FM Gardias powiedziała, że sama nie wie, ile pielęgniarek stawiło się dziś na proteście w Radomiu. – To jest inicjatywa oddolna naszych koleżanek, które po prostu pakują się i przyjeżdżają do koleżanek w Radomiu, ponieważ identyfikują się z ich problemami. Podobne sytuacje mają miejsce w innych szpitalach – zapewniła.

Jednocześnie przewodnicząca ma nadzieję na porozumienie. – Powinny tu dzisiaj zapaść odpowiednie decyzje i powinno być podpisane porozumienie – powiedziała Gardias.

Wywołany przez pielegniarki dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk, podtrzymał swoją propozycję. – Stać nas na milion dwieście tysięcy jednorazowo do podziału na pielęgniarki. To możemy zagwarantować – mówił.

Jego zdaniem, niepewny jest tylko termin wypłaty. – Złożyliśmy obietnicę, że zostanie ona dokonana najpóźniej siedem dni po tym jak pieniądze wpłyną na konto szpitala – wyjaśniał Pawluczyk.

Został wygwizdany przez pielęgniarki, jednak cały czas twierdzi, że się nie ugnie.

Zgodnie z pozwoleniem pikieta może potrwać do godz. 18.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum