Radom: brakuje chirurgów, szpital chce zawiesić oddział

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2019 12:21

Z powodu braków kadrowych dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego (RSS) chce wystąpić do wojewody mazowieckiego z wnioskiem o czasowe zaprzestanie działalności oddziału chirurgicznego od 10 grudnia br. do 10 czerwca 2020 r.

Radom: brakuje chirurgów, szpital chce zawiesić oddział
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W ostatnim ogłoszeniu z 30 września dyrekcja pilnie poszukiwała specjalistów, a także młodych lekarzy, którzy rozpoczęli szkolenie specjalistyczne z zakresu chirurgii ogólnej, do pracy na oddziale i w poradni chirurgii ogólnej lub na SOR.

Jak tłumaczy swoją decyzję dyrektor RSS Marek Pacyna, braki kadrowe na oddziale chirurgii ogólnej uniemożliwiają obsadę dyżurów medycznych, skompletowanie zespołów operacyjnych oraz zapewnienie pacjentom właściwej opieki. "W ostatnim czasie lekarzy chirurdzy masowo odchodzą z pracy (emerytury, zatrudnienie w innych podmiotach), a starania się o pozyskanie dodatkowej kadry lekarskiej nie przynoszą efektów" - opisuje Marek Pacyna cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Zaznacza, że na oddziale aktualnie pozostało trzech specjalistów, dlatego - korzystając z art. 48 ust. 2 pkt 1. ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej - zmuszony jest wystąpić do wojewody mazowieckiego z wnioskiem o czasowe zaprzestanie działalności oddziału.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum