pzu.pl/Rynek Zdrowia | 01-12-2016 14:46

Radom: PZU Zdrowie przejął kolejną spółkę medyczną

PZU Zdrowie przejął w Radomiu sieć Polmedic Sp. z o.o. To kolejna akwizycja firmy medycznej w ramach procesu, którego celem jest rozbudowa sieci placówek PZU Zdrowie.

Radom: PZU Zdrowie przejął kolejną spółkę medyczną. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

PZU Zdrowie nabył 100% udziałów w spółce - poinformowało w czwartek (1 grudnia) biuro prasowe PZU. Obecnie spółka z Radomia prowadzi działalność w dziewięciu lokalizacjach, w których każdego miesiąca świadczy usługi medyczne dla ponad 20 tysięcy pacjentów.

To kolejna akwizycja Grupy PZU w sektorze ochrony zdrowia. Do tej pory PZU Zdrowie przejęło przychodnie między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie. Oprócz akwizycji, PZU w listopadzie otworzyło w Katowicach pierwszą placówkę w pełnym wzornictwie sygnowanym znakiem PZU Zdrowie i planuje budowę kolejnych własnych placówek w największych miastach Polski.

W ogłoszonej Strategii PZU do 2020 r., zaplanowano wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 r. do 1 mld zł w 2020 r. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł.

Czytaj: www.media.pzu.pl