Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 01-03-2015 12:59

Radom: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zamyka pediatrię i internę

Lecznica złożyła do wojewody wniosek o zaprzestanie od 1 kwietnia do 30 czerwca działalności na dwóch oddziałach: dziecięcym i wewnętrznym I. Przyczyną jest odejście lekarzy.

Fot. Archiwum

Na oddziale wewnętrznym I pracuje 10 lekarzy, siedmioro złożyło wypowiedzenia. Kierownik jednostki dr Sławomir Narożnik wskazuje, że nie chcą pracować w szpitalu, bo brakuje łóżek internistycznych i praca jest wyjątkowo ciężka. Oddział ma 40 łóżek, a często przyjmowanych jest 70 chorych - informuje Gazeta Wyborcza.

Problem może być także w poradniach szpitalnych, bo z interny odchodzą doświadczeni specjaliści - endokrynolodzy i diabetolodzy, którzy przyjmują także tam.

Jeśli chodzi o pediatrię, to po odejściu kierowniczki oddziału pozostał na nim tylko jeden lekarz z II stopniem specjalizacji, a NFZ wymaga zatrudnienia co najmniej dwóch. Szpital ogłosił konkurs, ale nikt się nie zgłosił. W efekcie po zamknięciu 40-łóżkowego oddziału pediatrycznego w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zostanie jedynie 28 łóżek pediatrycznych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Więcej: http://radom.gazeta.pl