×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Radni zdecydują o przekształceniu Szpitala Morskiego w Gdyni

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia22 listopada 2013 11:24

W poniedziałek (25 listopada) sejmik województwa pomorskiego ma zdecydować o przekształceniu Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie w spółkę. Personel szpitala boi się oszczędności i zwolnień, przeciwny prywatyzacji jest SLD.

Radni zdecydują o przekształceniu Szpitala Morskiego w Gdyni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak już przekazywaliśmy, komercjalizacji boi się personel szpitala, bo to oznacza zaciskanie pasa. Prawdopodobnie 7,5 mln zł długu, które zostanie po przekształceniu, trzeba będzie rozłożyć na raty i spłacać.

- Ale z drugiej strony szpital jako spółka będzie miał większe możliwości zarabiania na zasadach komercyjnych - przekonuje Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego odpowiedzialna za służbę zdrowia.

Jak mówi Gazecie Wyborczej wicemarszałek, istotne jest, aby ocalić miejsca pracy. Aternatywą dla szpitala, który coraz bardziej się zadłuża, jest jego likwidacja.

Zdaniem wicemarszałek, po przekształceniu w spółkę 15 proc. budżetu może pochodzić z działalności komercyjnej i będzie to zgodne z przepisami. Zapewnia, że o żadnym zwrocie publicznych dotacji nie ma mowy.

Andrzej Różański, szef SLD w Gdyni, jest innego zdania. Mówi, że skoro wiele szpitalnych obiektów, w tym Gdyńskie Centrum Onkologii, zostało wybudowanych bądź wyremontowanych z funduszy unijnych, oznacza to brak możliwości dodatkowego zarobku. W przeciwnym razie trzeba będzie zwrócić dotację.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze