Radni przyjęli plan naprawczy Brzeskiego Centrum Medycznego

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 31 października 2019 08:09

Radni powiatu brzeskiego przyjęli plan naprawczy miejscowego szpitala. Decyzja daje zielone światło dla ograniczenia dotychczasowej działalności placówki.

Radni przyjęli plan naprawczy Brzeskiego Centrum Medycznego
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Największą zmianą, która czeka lecznicę jest likwidacja oddziału psychiatrii. Ponadto szpital nie będzie prowadził własnej bakteriologii oraz laboratorium, których usługi mają zostać zlecone zewnętrznym podmiotom. Pracę straci także 8 pracowników administracji.

Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego SP ZOZ w Brzegu Kamil Dybizbański wyjaśnia, że mimo wielu rozmów z radnymi, nie udało się wypracować innych pomysłów na ograniczenie kosztów. Zmiany wejdą w życie po nowym roku.

- Program wejdzie w życie tak naprawdę od dnia dzisiejszego i dzisiaj pierwsze pisma wyjdą do instytucji, które musimy zawiadomić o likwidacji oddziału. Są tutaj okresy wypowiedzenie trzymiesięczne, więc do końca stycznia w bieżącej formie musimy działalność prowadzić nadal - mówi.

Na zmianach ucierpi także Grodków, z którego zniknie nocna i świąteczna opieka medyczna. Oprócz oszczędności, za likwidacją ma przemawiać także brak chętnych do pracy lekarzy.

Zdaniem skarbnika powiatu Henryka Wróbla, decyzja radnych była słuszna, gdyż długi szpitala mogłyby w krótkim czasie doprowadzić do zapaści finansowej powiatu.

Dodajmy, że za przyjęciem planu opowiedziało się 13 osób przy 6 głosach sprzeciwu i jednym radnym wstrzymującym się od głosu.

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum