Radni mazowieccy łączą "akupunkturę" z przychodnią studencką

Autor: Życie Warszawy/ Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2008 09:00

Radni z Sejmiku Mazowsza mają podjąć uchwałę o połączeniu Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury na Ochocie z SP ZOZ dla Szkół Wyższych PALMA.

Centrum to jedyny ośrodek na Mazowszu, w którym – w ramach świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia – leczy się ból za pomocą akupunktury. Dziennie obsługiwanych jest nawet 150 pacjentów. Pokonać ból pomaga im dziewięciu lekarzy.

Pacjenci i lekarze protestują przeciwko likwidacji Centrum i połączeniu ze studencką przychodnią. Pacjenci boją się, że w studenckiej lecznicy uznają, że takie usługi są nierentowne. Połączenia boją się też lekarze.

– Tam nie będziemy mieli racji bytu – przyznaje neurolog Mariola Pawłowicz-Pawłowska. I dodaje, że w Palmie leczono już akupunkturą, ale studenci nie byli nią zainteresowani i ją zlikwidowano.

– Po połączeniu z PALMĄ nasze Centrum przestanie istnieć, bo nie będzie samodzielnym podmiotem. Pod nowym adresem może być ograniczone do małej poradni, a z czasem zamknięte – obawia się Wiesław Salach, dyrektor Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury.

Decyzja w sprawie Centrum miała być podjęta wiosną, ale wówczas radni nie przegłosowali likwidacji.

Centrum powstało 30 lat temu. Powołał je twórca polskiej akupunktury prof. Zbigniew Garnuszewski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum