Radni Słubic pytają, czy szpital ma być sprzedany

Autor: slubice24.pl/ Rynek Zdrowia • • 16 marca 2015 20:01

Radni powiatu słubickiego (Lubuskie) zaniepokojeni planami starostwa co do losów szpitala, przygotowali oświadczenie. Ich uwagę zwróciła informacja prezesa spółki NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach, Wojciecha Włodarskiego, że spółka szuka „kapitału zewnętrznego na zrealizowanie koniecznych inwestycji” w szpitalu.

Radni Słubic pytają, czy szpital ma być sprzedany

Starosta słubicki Piotr Łuczyński przyznaje, że powiat szuka inwestora dla szpitala. W grę może wchodzić przejęcie części udziałów szpitala przez prywatną firmę lub nawet prywatyzacja całego szpitala.

Radni sprzeciwiają się nie tylko jego sprzedaży prywatnym podmiotom, ale także dzierżawie majątku samego szpitala, czy udziałów w spółce NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach sp. z o. o., zewnętrznym podmiotom.

"Uważamy, że Szpital Powiatowy w Słubicach musi być nadal zarządzany przez spółkę, która to spółka musi pozostać stuprocentową własnością samorządu powiatowego. Tylko taki stan rzeczy gwarantuje mieszkańcom realny wpływ na losy naszej lecznicy, a pracownikom szpitala trwałość stosunku pracy" - piszą radni.

Dodają: "Szpital w rękach prywatnych to placówka nastawiona na zysk. Poniesione przez firmę zewnętrzną inwestycje będą przecież musiały się tej firmie zwrócić. To, w konsekwencji, oznacza możliwość zamykania niektórych oddziałów, które tego zysku nie przynoszą i ograniczenia poziomu zatrudnienia w samym szpitalu. Takiej ewentualności nie można będzie wykluczyć, jeśli szpitalem zarządzać będzie prywatny podmiot zewnętrzny".

Więcej: http://www.slubice24.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum