Rada ds. Taryfikacji podjęła decyzję w sprawie wycen w odniesieniu do niektórych świadczeń

Autor: oprac. JKB • Źródło: AOTMiT, Rynek Zdrowia05 września 2022 10:15

Do czasu wypracowania przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji docelowej taryfikacji świadczeń w zakresie chorób wewnętrznych Rada Rada ds. Taryfikacji zarekomendowała zastosowanie tymczasowych współczynników dla części Jednorodnych Grup Pacjentów internistycznych.

Rada ds. Taryfikacji podjęła decyzję w sprawie wycen w odniesieniu do niektórych świadczeń
Rada ds. Taryfikacji wydała stanowisko ws. wycen świadczeń m.in. w Izbie Przyjęć. Fot. Shutterstock
  • 1 września odbyło się posiedzenie Rady ds. Taryfikacji przy AOTMiT
  •  Zapoznała się z propozycjami nowych wycen m.in. na SOR czy Izbie Przyjęć i wydała komunikat. Dosyć enigmatyczny
  • Oprócz tego Rada zajęła się omówieniem wyników analizy kosztów świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: biopsja aspiracyjna szpiku kostnego, trepanobiopsja szpiku kostnego

Oficjalne stanowisko Rady ds. Taryfikacji

Jak czytamy, na posiedzeniu w dniu 1 września 2022 roku Rada ds. Taryfikacji przy AOTMiT zapoznała się z wynikami analiz kosztowych i propozycjami nowych wycen w odniesieniu do świadczeń udzielanych w SOR, Izbie Przyjęć oraz w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Następnie Rada przeprowadziła dyskusję, czego skutkiem była rekomendacja zmiany wyceny poszczególnych kategorii świadczeń oraz porad.

Oprócz tego, Rada zapoznała się z wynikami analizy kosztów świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze: choroby wewnętrzne.

- Do czasu wypracowania przez Agencję docelowej taryfikacji świadczeń w zakresie chorób wewnętrznych Rada rekomenduje zastosowanie tymczasowych współczynników dla części JGP [Jednorodnych Grup Pacjentów, przyp. red.] internistycznych – czytamy.

Podczas tego samego posiedzenia, Rada omówiła także wyniki analizy kosztów świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: biopsja aspiracyjna szpiku kostnego, trepanobiopsja szpiku kostnego. Finalnie Rada przeprowadziła dyskusję, w wyniku której rekomenduje opublikowanie raportu przygotowanego przez Agencję.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum