Rada Opolskiego OW NFZ zaopiniuje kandydaturę Tomasza Uhera

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2014 09:18

Rada Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia raczej poprze kandydaturę Tomasza Uhera na stanowisko dyrektora Opolskiego OW NFZ. Miałoby się to stać w piątek (14 listopada) - uważa serwis nto.pl.

Rada Opolskiego OW NFZ zaopiniuje kandydaturę Tomasza Uhera

Do konkursu na to stanowisko przystąpiły trzy osoby. Edward Gondecki, przewodniczący Rady Opolskiego Oddziału NFZ, powiedział, że zwyciężył Tomasz Uher, który obecnie pełni obowiązki szefa oddziału. Na wydanie opinii dla prezesa NFZ w sprawie kandydata rada ma 14 dni, ale głosowanie ma być już w najbliższy piątek.

Tomasz Uher jest specjalistą II stopnia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. W tym roku ukończył na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu studia podyplomowe z zarządzania i finansów w ochronie zdrowia.

Przez 15 lat pracował w Klinice Ortopedii i Chirurgii Urazowej we Wrocławiu. W 2001 r. związał się zawodowo najpierw z kasą chorych, a potem z NFZ na Dolnym Śląsku. Następnie przeszedł do Opola, gdzie był zastępcą Filipa Nowaka (dopóki ten nie został szefem mazowieckiego NFZ).

Więcej: nto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum