Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację szefa Funduszu

Autor: jjx,PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2019 14:08

Jak poinformowała w czwartek (18 lipca) na tweeterze dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, zastępca przewodniczącego Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, Rada pozytywnie zaopiniowała rezygnację prezesa NFZ Andrzeja Jacyny ze stanowiska.

Rada NFZ pozytywnie zaopiniowała rezygnację szefa Funduszu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

„Wielkie podziękowania za wiedzę, rozwagę i odwagę w kierowaniu NFZ oraz wiele dowodów na niezwykłą odpowiedzialność za system ochrony zdrowia w Polsce” - napisała Gałązka-Sobotka.

W środę (17 lipca) na antenie Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski informował, że Andrzej Jacyna zrezygnował ze stanowiska prezesa NFZ, które piastował od 2018 roku (wcześniej, w latach w latach 2016-2018 był pełniącym obowiązki szefa NFZ).

- O powody rezygnacji należy zapytać bezpośrednio prezesa - mówił minister, dodając, że Jacyna ma nowe wyzwania. - Ja rekomendowałem również osobę prezesa NFZ panu premierowi Morawieckiemu jako doradcy - wskazał Szumowski. - Naprawdę przez wiele lat prezes NFZ pełnił swoją rolę z korzyścią dla pacjentów, za co jesteśmy wdzięczni i dziękuję mu za to - powiedział Szumowski.

Minister dodał, że rezygnacja Jacyny z całą stanowczością nie ma nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami. Zapytany, kto będzie nowym prezesem NFZ, minister zdrowia podkreślił, że "z dnia na dzień powołujemy oczywiście pełniącego obowiązki, natomiast konkurs trzeba rozpisać i znaleźć najlepszego kandydata".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze