Racibórz: utrata dotacji na SOR z powodu negatywnej oceny projektu?

Autor: nowiny.pl/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2018 09:48

W ocenie starosty Ryszarda Winiarskiego i dyrektora szpitala w Raciborzu (Śląskie) Ryszarda Rudnika utrata szansy na pozyskanie wielomilionowej dotacji na Szpitalny Oddział Ratunkowy to efekt niedocenienia konkurencji. Ministerstwo Zdrowia informuje, że było inaczej.

Fot. archiwum

Jak podkreślali włodarze, widocznie zabrakło dla Raciborza pieniędzy, bo chętnych po te środki było więcej niż myśleli.

Tymczasem z oficjalnej odpowiedzi Krzysztofa Jakubiaka dyrektora Biura Prasy i Promocji w MZ wynika, że bezpośrednią przyczyną nieprzyznania dofinansowania na realizację projektu pn. "Utworzenie nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu" była negatywna ocena formalna złożonego wniosku o dofinansowanie, a nie brak dostępnych środków finansowych na ten cel. "Na etapie oceny formalnej, wnioskodawca - szpital - został wezwany do poprawy/uzupełnienia złożonego wniosku. Pomimo tego część kryteriów formalnych nadal pozostała niespełniona, co skutkowało negatywną oceną projektu" - czytamy w piśmie.

Starosta Winiarski podkreśla, że utworzenie SOR-u miało przyczynić się do wzmocnienia pozycji szpitala w staraniach o wyższy stopień finansowania placówki. Podkreślił też, że jest jeszcze iskierka nadziei, że szpital jednak finansowanie otrzyma. 

Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka w Raciborzu liczył na dotację w wysokości ok. 7,6 mln zł na utworzenie SOR.  Całość inwestycji szacowano na ponad 9 mln zł.

Więcej: www.nowiny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum