×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Racibórz: tu także szpital jednoimienny traci kadrę

Autor: naszraciborz.pl/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 26 sierpnia 2020 13:05

Ryszard Rudnik, dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. J. Rostka w Raciborzu, poinformował we wtorek (25 sierpnia), jaka jest skala odpływu kadry medycznej od chwili przekształcenia lecznicy w szpital jednoimienny.

Racibórz: tu także szpital jednoimienny traci kadrę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital w Raciborzu zatrudnia około 150 lekarzy. Od czasu, gdy lecznica działa w formule jednoimiennej, odeszło trzech lekarzy na umowę o pracę, 20 pielęgniarek i położonych, w tym około połowy na świadczenia emerytalne, dwóch ratowników, jedna osoba średniego personelu, jedna z obsługi i trzy z administracji.

Według dyrektora szpital nadal posiada minimalne zabezpieczenie kadrowe w obszarze całego personelu.

"Niedostatek kadry medycznej, w szczególności lekarskiej i pielęgniarskiej, powoduje, iż kwestia prowadzenia przez jeden podmiot leczniczy dwóch zakresów świadczeń zdrowotnych jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa w całym zakresie sprzed przekształcenia w jednoimienny szpital zakaźny (ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące wspomnianego personelu)" - czytamy w serwisie naszraciborz.pl.

Na trudności z pozyskaniem dodatkowej kadry medycznej wskazywał także wojewoda śląski - i to już 30 czerwca br., stwierdzając, że jego apel skierowany do działających na terenie województwa izb nie przyniósł wymiernych rezultatów oraz że Śląska Izba Lekarska w Katowicach przesłała propozycję skierowania do pracy jedynie trzech osób, przy czym żadna z nich nie posiadała aktualnego prawa wykonywania zawodu.

Więcej: naszraciborz.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum