Racibórz: szpital stracił umowę na nocną i świąteczną opiekę, ale...

Autor: nowiny.pl/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2017 11:57

Śląski OW NFZ wypowiedział umowę Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu na nocną i świąteczną opiekę - chodziło o błędy formalne. Kontrakt przejęła spółka Centrum Zdrowia i ten zakres świadczeń przeniesie się od 1 lipca br. do Przychodni "Ocicka". Od 1 października wróci jednak do szpitala, bo ten znalazł się w sieci.

Racibórz: szpital stracił umowę na nocną i świąteczną opiekę, ale...
Od 1 października opieka nocna i świąteczna wróci do szpitala Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rzeczniczka Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, który przeprowadził postępowanie ws. świadczeń nocnej i świątecznej opieki, przyznaje, że doszło do zamieszania. Małgorzata Doros tłumaczy, że w trakcie realizowania umowy okazało się, że przy wcześniejszym złożeniu oferty (konkurs odbył się w 2016 r.) szpital nie podał, że ma podwykonawcę na RTG, co spowodowało zmiany w konkursowej punktacji. Skończyło się więc rozwiązaniem umowy, bo - jak wyjaśnia NFZ - "sytuacja w konkursie musi być przejrzysta dla wszystkich podmiotów" - informuje serwis nowiny.pl

Umowę wypowiedziano w trybie trzymiesięcznym, do czerwca włącznie, po czym ponownie przeprowadzono konkurs. Jak wyjaśnia Doros, oferta spółki Centrum Zdrowia była tańsza i jakościowo lepsza.

Dyrekcja szpitala rejonowego złożyła odwołanie i zażądała wglądu do dokumentacji konkurenta, ale nocna i świąteczna opieka i tak ruszy od 1 lipca przy ul. Ocickiej - z uwagi na zachowanie ciągłości dostępu dla pacjentów.

Od października, niejako z automatu, znów jednak wróci do szpitala. Ten znalazł się w sieci, a nocna i świąteczna opieka jest jednym z wymogów ryczałtu.

Więcej: www.nowiny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum