Racibórz: pracownicy szpitala dopominają się o podwyżki

Autor: nowiny24/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2017 14:47

Lekarze i także inni pracownicy Szpitala Rejonowego w Raciborzu domagają się podwyżek pensji. Już wyższe koszty usług firm zewnętrznych oraz oczekiwany wzrost wynagrodzeń mogą doprowadzić do ujemnego wyniku finansowego.

Racibórz: pracownicy szpitala dopominają się o podwyżki
Podwyżki wynagrodzeń wpłyną na koszty działalności szpitala. Fot. PTWP

Jak wynika z informacji przekazanych zarządowi powiatu przez dyrektora szpitala Ryszarda Rudnika, wśród lekarzy największe oczekiwania w zakresie podwyżek przedstawiają lekarze anestezjolodzy, pediatrzy i interniści. Chcieliby uzyskać wynagrodzenie zasadnicze o 500 zł miesięcznie.

Jak szacuje dyrekcja, oczekiwany wzrost etatowych zarobków lekarzy spowodowałby, że miesięcznie wynagrodzenie wraz z dyżurami i innymi dodatkami podniosłoby się o kwotę ok. 1 200 zł.

Podwyżek domagają się też sekretarki medyczne. Jak podaje portalnowiny.pl dowodzą one, że od 2009 roku ich zarobki nie zmieniły się. Według portalu, zarabiają od 1600 zł do 1750 zł płacy zasadniczej.

Dyrektor szpitala poinformował zarząd powiatu, że jeśli podwyżki wynagrodzeń będą wypłacane, wpłyną na koszty działalności szpitala. Już w tej chwili są one wyższe m.in ze względu na podwyżkę najniższego wynagrodzenia dla personelu szpitala oraz firm zewnętrznych - przygotowującej posiłki i sprzątającej.

Wydatki związane z podwyżkami mogą spowodować, że wynik finansowy szpitala po dodaniu amortyzacji będzie miał wartość ujemną. Stąd oczekiwani dyrekcji, że powiat pokryje ten niedobór finansowy.

Więcej: www.nowiny.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum