Racibórz: pielęgniarki czekają na podwyżki

Autor: nowiny.pl/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2014 15:28

Pięć lat pielęgniarki i położne ze Szpitala Rejonowego w Raciborzu czekają na podwyżki. - Spór płacowy trwa, wszedł w fazę mediacji - przyznaje Ryszard Rudnik, dyrektor szpitala.

Mediatorem jest starosta raciborski Adam Hajduk, który od miesiąca zbiera w sąsiednich powiatach informacje na temat tego, ile zarabiają pielęgniarki w tamtejszych szpitalach. Jeżeli okaże się, że mniej, to przekaże związkowcom, że ich sytuacja nie jest taka zła. Kiedy okaże się, że u sąsiadów płacą więcej … będzie problem.

Pieniędzy na podwyżki w budżecie szpitala nie ma. Są za to poważne problemy ze zbilansowaniem budżetu przy obecnym poziomie kosztów. - Jako odpowiedzialny człowiek nie podejmę decyzji o podwyżce wynagrodzeń, bo spowoduje to problemy - zapowiada dyrektor.

Pod koniec stycznia dyrekcja szpitala wypłaciła personelowi pół miliona złotych premii. Okazją był wzrost kontraktu dla lecznicy. Trzy czwarte z tej kwoty trafiło do pielęgniarek i położnych; reszta - do pozostałych grup zawodowych tworzących kadrę lecznicy.

Więcej: www.nowiny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum