Racibórz: dyrektor szpitala mówi o skali podwyżek płac

Autor: nowiny.pl/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2019 09:58

Jak wylicza Ryszard Rudnik, dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, lecznica nie uzyskała w kontrakcie pokrycia na prawie 3 mln zł związane bezpośrednio z podwyżkami płac. Do tego dochodzą kolejne środki - ponad 2,3 mln zł - dotyczące większych rezerw na świadczenia emerytalne i nagrody jubileuszowe.

Racibórz: dyrektor szpitala mówi o skali podwyżek płac
Fot. PTWP

Dyrektor Ryszard Rudnik zaznacza, że problemy finansowe wynikające z regulacji płacowych, które realizuje Ministerstwo Zdrowia, ma większość szpitali. Jako przykład przedstawia wyniki własnych wyliczeń.

W ubiegłym roku wzrost wynagrodzeń w szpitalu w Raciborzu wyniósł 5 mln 991 tysięcy zł. Środki, które przekazał spitalowi NFZ, to 3 mln 85 tysięcy.

- Na dzisiaj mamy niepokryte prawie 3 mln złotych. Wraz ze wzrostem wynagrodzeń musieliśmy również utworzyć większe rezerwy na świadczenia emerytalne i nagrody jubileuszowe. W 2017 roku mieliśmy rezerw na 6 mln 733 tysiące, natomiast w 2018 oszacowano nam to na 9 mln 67 zł. Różnica 2 mln 334 znajduje się w naszych kosztach - informuje dyrektor Rudnik w rozmowie z regionalnym serwisem nowiny.pl.

Dyrektor przedstawia też wynagrodzenia dla lekarzy. Zaznacza, że wzrosły o ok. 30 proc.

Maksymalna stawka dla lekarzy kontaktowych w raciborskim szpitalu wynosi 100 zł na godzinę i dotyczy tych najbardziej poszukiwanych. W przypadku lekarzy etatowych w dni powszednie godzina ich pracy kosztuje ponad 100 zł, a w dni świąteczne ponad 120 złotych.

Więcej: nowiny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum