×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Racibórz: dawny szpital jednoimienny zajmie się pacjentami niecovidowymi od października

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia18 września 2020 12:33

Od 1 października Szpital Rejonowy w Raciborzu, wcześniej jednoimienny, będzie przyjmował pacjentów niecovidowych na oddziały: okulistyczny, chirurgiczny, ortopedyczny, ginekologiczno-położniczy oraz laryngologiczny.

Racibórz: dawny szpital jednoimienny zajmie się pacjentami niecovidowymi od października
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prawdopodobnie od 1 października do budynku szpitala zostanie również przeniesiona nocna i świąteczna opieka medyczna oraz dzienny oddział chemioterapii. Szpital nie będzie jednak przyjmował pacjentów w trybie nagłym.

Szpital Rejonowy w Raciborzu od marca był lecznicą jednoimienną, przyjmującą wyłącznie pacjentów z COVID-19. Po wprowadzeniu od 15 września trzypoziomowej sieci szpitali zabezpieczających pacjentów covidowych wszystkie placówki mogą już przyjmować - przy zachowaniu odpowiednich rygorów epidemicznych - zarówno pacjentów z COVID-19, jak i chorych na inne choroby, niezakażonych koronawirusem.

Szpital w Raciborzu nadal jednak nie będzie funkcjonował w takim wymiarze jak przed pandemią. Świadczenia dla pacjentów niecovidowych będą realizowane w ograniczonym zakresie - w oparciu o planowe przyjęcia, brak przyjęć pacjentów w trybie nagłym, poza pacjentkami rodzącymi.

Oddziały szpitala, które znajdują się w tzw. części covidowej - neurologia, geriatria - póki co nie zostaną otwarte dla pacjentów niecovidowych.

Ponadto od 1 października wznowione zostaną badania diagnostyczne dla pacjentów niecovidowych.

Więcej: nowiny.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze