Racibórz: bój o nocną opiekę lekarską, szpital przegrał z przychodnią

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2017 13:41

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ wybrał w konkursie na nocna i świąteczna opieka lekarska w Raciborzu ofertę Centrum Zdrowia Przychodnia "Ocicka". Z tym wyborem nie zgadza się Szpital Rejonowy w Raciborzu, którego oferta przepadła w konkursie.

Racibórz: bój o nocną opiekę lekarską, szpital przegrał z przychodnią
Szpital Rejonowy w Raciborzu. Fot. Archiwum

Dyrekcja szpitala złożyła odwołanie i zażądała wglądu do dokumentacji konkurenta. Przegraną szpitala przejęli się lokalni politycy i postanowili sprawdzić przyczyny przegranej lecznicy w konkursie.

Rzecznik śląskiego NFZ, które przeprowadziło postępowanie odpowiada, że oferta Centrum Zdrowia była tańsza i jakościowo lepsza. Nie chodziło tylko o niższą cenę, ale i parametry jakościowe, czyli dostęp do lekarzy specjalistów.

Odwołanie szpitala zostanie rozpatrzone, termin na składanie uwag mija 19 czerwca. Niezależnie od tego nocna i świąteczna opieka ruszy 1 lipca w Centrum Zdrowia.

Powiatowi politycy są zaskoczenia wynikiem konkursu i chcą się szczegółowo zapoznać z przyczynami przegranej szpitala. Pojawiają się głosy, że za przegraną powinien odpowiedzieć dyrektor szpitala.

Więcej: www.nowiny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum