Rabka-Zdrój: szpital wychodzi z długów

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 06 września 2011 16:57

Jeszcze niedawno Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zmuszony był pożyczać pieniądze z urzędu miasta. Teraz oddał pierwszą ratę długu.

Rabka-Zdrój: szpital wychodzi z długów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NZOZ Szpital Miejski w Rabce-Zdroju Sp. z o.o. oddał już pierwszą ratę w wysokości 120 tys. zł Urzędowi Miasta - informuje Dziennik Polski.

Tymczasem jeszcze w lutym tego roku, aby placówka mogła działać zapożyczyła się u swego organu prowadzącego - Urzędu Miasta Rabka-Zdrój - na aż 400 tys. zł, potem w maju i czerwcu pożyczała po 75 tys. zł. W sierpniu szpital rabczański nie miał wyjścia i pożyczył koleje 120 tys. zł.

Prezes szpitalnej spółki Małgorzata Skwarek informuje, że 29 sierpnia sytuacja finansowa placówki zaczęła wracać do normy. Szpital otrzymał zaległe pieniądze z NFZ i od razu oddał miastu część długu.

Placówce udało się podpisać z Funduszem kontrakty na oddziały wewnętrzny, oddział chirurgii, chirurgii jednego dnia okulistycznej, medycyny paliatywnej, zakładu opiekuńczo leczniczego, rehabilitacji, a także na poradnie specjalistyczne: okulistyczną i dermatologiczną.

Więcej: www.dziennikpolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze