×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rabka Zdrój: szpital do likwidacji?

Autor: Tygodnik Podhalański/Rynek Zdrowia23 grudnia 2010 19:10Aktualizacja: 23 grudnia 2010 19:17

Narodowy Fundusz Zdrowia likwiduje NZOZ Szpital Miejski w Rabce Sp. z o.o. - twierdzi dyrekcja placówki i przedstawiciele rabczańskiego samorządu.

Rabka Zdrój: szpital do likwidacji?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Szpitalowi Miejskiemu w Rabce Zdroju, placówce z sześćdziesięcioletnią tradycją przejętej przez samorząd i przekształconej w spółkę, oddłużonej i rentownej, grozi likwidacja. Podczas tegorocznych negocjacji NFZ odmówił zawarcia umowy na finansowanie oddziału wewnętrznego, w którym leczy się co roku ponad tysiąc pacjentów.

– Podczas negocjacji usłyszeliśmy, że jesteśmy na pierwszym miejscu listy rankingowej. Na kolejnym spotkaniu 21 grudnia okazało się, że NFZ zamierza zawrzeć kontrakt z wyżej wyspecjalizowanym oddziałem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu – mówi Tygodnikowi Podhalańskiemu Małgorzata Skwarek, szefowa spółki Szpital Miejski.

Przedstawiciele właściciela – rabczańskiego samorządu, wystosowali do władz centralnych Funduszu i Ministerstwa Zdrowia pismo protestacyjne, w którym domagają się szczegółowego skontrolowania postępowań konkursowych ogłaszanych przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Więcej: www.tygodnikpodhalański.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze