Rabka Zdrój: sprawa kontraktowania wraca do prokuratury

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 17 sierpnia 2011 17:53

Prokuratura rejonowa rozpatrzy ponownie sprawę nieprawidłowości w trakcie procesu kontraktowania świadczeń medycznych na rok 2011 i lata następne w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju.

Rabka Zdrój: sprawa kontraktowania wraca do prokuratury
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Małgorzata Skwarek, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju Sp. z o.o., poinformowała, że 12 sierpnia obyło się w Krakowie posiedzenie sądu, podczas którego rozpoznano zażalenie lecznicy na postanowienie prokuratury rejonowej odmawiającej wszczęcia śledztwa w sprawie nieprawidłowości w trakcie procesu kontraktowania świadczeń medycznych na rok 2011 i lata następne.

Przypomina, że konsekwencją zgłoszonych w doniesieniu do prokuratury nieprawidłowości była 7-miesięczna batalia mieszkańców Rabki-Zdrój i pracowników o uratowanie szpitala.

Jak informuje prezes Skwarek, sąd wnikliwie zapoznał się z całością zgromadzonego materiału dowodowego i potwierdził jednoznacznie, iż odmowa wszczęcia postępowania przez prokuraturę była nieuzasadniona. Tym samym prokuratura na wniosek sądu ponownie rozpatrzy akta ww. sprawy. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze