Rabka-Zdrój: negocjacja w sprawie kontraktu rozpoczęte

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2011 21:03

Prezes NFZ uznał odwołanie złożone przez Szpital Miejski Sp. z o.o. w Rabce-Zdroju na odmowę kontraktowania usług świadczonych przez szpitalną izbę przyjęć.

Rabka-Zdrój: negocjacja w sprawie kontraktu rozpoczęte

Stwierdził, że odmawiając finansowania małopolski oddział NFZ mógł naruszyć procedury kontraktowe. Decyzja prezesa ma klauzulę "natychmiastowej wykonalności".

"Tygodnik Podhalański", który poinformował o tym 8 lipca, utrzymuje, że decyzja prezesa została wydana przed dwoma dniami. Tymczasem pracownicy NZOZ Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. w Rabce-Zdroju zablokowali w piątek (8 lipca) "zakopiankę" i zapowiedzieli, że protest będzie trwał przez cały weekend. Domagają się od NFZ m.in. zawarcia kontraktu na świadczenia zdrowotne udzielane w izbie przyjęć.

Rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Relacjonując ich przebieg burmistrz Ewa Przybyło powiedziała, że problem polega na tym, że oferta Funduszu opiewa na kwotę o połowę niższą od oczekiwań. NFZ proponuje 600 tys., gdy tymczasem z kalkulacji wynika, że koszt funkcjonowania izby przyjęć przekracza 1,1 mln zł.

Ale nie tylko o izbę przyjęć chodzi. Szpital Miejski złożył w sumie z 6 odwołań na decyzje małopolskiego NFZ w sprawie kontraktowania, w tym dla oddziału chirurgii, który - mimo wygranego konkursu - działa od ponad pół roku bez kontraktu z NFZ. Według zapowiedzi Funduszu, zażalenia zostaną rozpatrzone w sierpniu.

Kłopoty z kontraktowaniem doprowadziły do tego, że rabczański samorząd był zmuszony wesprzeć Szpital Miejski tylko w tym roku kwotą ok. 400 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum