Rabka-Zdrój: miasto pomoże zadłużonemu szpitalowi

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2015 12:04

Magistrat pomoże Szpitalowi Miejskiemu w Rabce-Zdroju (Małopolskie). Pożyczy zadłużonej lecznicy 1,2 mln zł.

Rabka-Zdrój: miasto pomoże zadłużonemu szpitalowi

Szpital ma niemal 2 mln zł długu, w maju i kwietniu miał problem z wypłatą pensji dla pracowników i zalega z płatnościami składek dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prezes szpitala poprosiła władze Rabki o natychmiastową pożyczkę 2 mln zł. Pieniądze pójdą na bieżące wydatki szpitala.

Szpital ma także przeanalizować sytuację, by naprawić kondycję finansową. Lekarze na kontrakcie zgodzili się już na obniżenie pensji o 20 proc. do końca roku. Pracownicy etatowi nie będą mieli obciętych wynagrodzeń.

Według władz szpitala i miasta za fatalną kondycję finansową szpitala odpowiada Narodowy Fundusz Zdrowia, który ciągle obniża lecznicy kontrakt. Od 2009 r. zmniejszył się on aż o 1,5 mln zł, tym roku małopolski NFZ nie wypłacił szpitalowi ok. pół miliona za tzw. nadwykonania z ubiegłego roku. Szpital wystawił rachunek na 700 tys. zł, a dostał ponad 226 tys. zł.

Władze miasta i szpitala umówiły się na spotkanie w siedzibie NFZ 9 lipca. Będą chciały rozmawiać o nadwykonaniach i o podwyższeniu nowego kontraktu.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum