×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rabka-Zdrój: będzie kontrakt na internę i okulistykę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 stycznia 2011 13:29Aktualizacja: 20 stycznia 2011 13:39

NFZ uwzględnił odwołanie lecznicy od decyzji komisji konkursowej ‒ poinformowała w czwartek (20 stycznia) prezes NZOZ Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, Małgorzata Skwarek.

Rabka-Zdrój: będzie kontrakt na internę i okulistykę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundusz nie uznał natomiast odwołania rabczańskiego szpitala w sprawie izby przyjęć, m.in. ze względu na zbyt małą liczbę szpitalnych oddziałów. Ponadto NFZ tłumaczy się „ograniczonymi środkami finansowymi”. 

Skwarek zapowiedziała już, że złoży kolejne odwołanie od tej decyzji. Dodała, że mimo braku kontraktu izba przyjęć działa i jest finansowana przez szpital. 

Rzeczniczka Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Jolanta Pulchna, wyjaśniła, że komisja konkursowa na pewnym etapie przeprowadzania konkursu powinna nadal negocjować z rabczańskim szpitalem, tymczasem z negocjacji zrezygnowała. 

– Te uchybiania formalne zadziałały na korzyść szpitala, dlatego lecznica otrzyma kontrakt – dodała. 

NFZ w grudniu ub. r. nie podpisał umowy na działalność oddziału wewnętrznego szpitala. Zarząd placówki twierdził, że zamknięcie najbardziej dochodowej jednostki grozi likwidacją lecznicy, która trzy lata temu została przekształcona w spółkę prawa handlowego. 

W połowie stycznia zarząd szpitala złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez Małopolski OW NFZ, dotyczące postępowania konkursowego dla oddziału wewnętrznego i izby przyjęć. 

Dyrekcja szpitala zarzuciła płatnikowi m.in. nieuwzględnienie korzystnej oferty cenowej złożonej przez lecznicę, niewłaściwą liczbę członków komisji konkursowej oceniającej ofertę szpitala, przygotowanie przez członków komisji protokołu końcowego z negocjacji przed ich rozpoczęciem oraz zmiany kryteriów oceny ofert w trakcie konkursu. 

Według prezes zarządu NZOZ Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, Małgorzaty Skwarek, lecznica złożyła w grudniu ub. r. najkorzystniejszą ofertę cenową w postępowaniu dotyczącym chorób wewnętrznych i spełniła wszystkie wymagania stawiane przez NFZ. Mimo to szpital nie dostał kontraktu. 

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zatrudnia 248 pracowników. Od 1 stycznia oddział wewnętrzny jest finansowany z budżetu miasta.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze