×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rabka: Szpital Miejski w lutym rozpocznie rokowania z NFZ

Autor: PM/Rynek Zdrowia28 stycznia 2011 14:09Aktualizacja: 28 stycznia 2011 14:10

Szpital Miejski w Rabce na początku lutego rozpocznie rokowania z NFZ dotyczące kontraktu na 2011 rok.

Rabka: Szpital Miejski w lutym rozpocznie rokowania z NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze miasta i szpitala stoczyły ciężki bój o kontrakt dla placówki. Argumentem, który podnosiły prezes szpitala i burmistrz Rabki w trakcie zabiegów o uzyskanie kontraktu było złamanie przez komisję NFZ procedury konkursowej.

Fundusz uznał racje szpitala i zaproponował podpisanie kontraktu w dwóch z czterech obszarów świadczeń, o jakie występowała placówka. NFZ chce negocjować ze szpitalem podpisanie kontraktu na oddział wewnętrzny i okulistykę jednego dnia. 

‒ Szpital został zaproszony do rokowań w sprawie kontraktu na dwa świadczenia: dla oddziału wewnętrznego i okulistyki w trybie jednodniowym ‒ powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Pulchna, rzeczniczka Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. 

‒ Umowę chcielibyśmy podpisać jak najszybciej ‒ dodaje rzeczniczka NFZ. 

‒ 1 lutego składamy ofertę, 2 lutego jest jej otwarcie, 4 lutego zaczynamy rokowania ‒ mówi portalowi rynekzdrowia.pl prezes rabczańskiej lecznicy, Małgorzata Skwarek.

Największy i najważniejszy oddział rabczańskiego szpitala ‒ oddział wewnętrzny ‒ otrzymał od NFZ propozycję kontraktu w wysokości 2,6 miliona złotych. W szpitalu oczekiwali kwoty zbliżonej do ubiegłorocznej, czyli na poziomie 3,2 mln złotych. 

‒ NFZ uznał nasze odwołanie, które dotyczyło postępowania z tamtego roku i w związku z tym powinien nas wezwać do rokowań na zasadach odnoszących się do naszej ówczesnej propozycji ‒ tłumaczy prezes Skwarek. 

Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o kontrakt dla chirurgii okulistycznej: Fundusz proponuje szpitalowi 900 tysięcy, a szpital chciał 1,6 miliona. 

‒ Jeżeli NFZ ogłasza konkurs na okulistykę na 4 lata, to dlaczego dla nas na okulistykę konkurs został ogłoszony tylko na 11 miesięcy? ‒ pyta prezes Skwarek. 

‒ Ja chcę, żebyśmy byli traktowani tak samo, jak inni świadczeniodawcy ‒ dodaje. 

Prezes Skwarek zapowiada też, że szpital będzie się też odwoływał do prezesa NFZ w sprawie dwóch pozostałych świadczeń, których nie przyjął Małopolski Oddział Funduszu ‒ na izbę przyjęć i chirurgię. 

‒ Oczywiście, że się odwołamy. Mamy jeszcze na to czas, ale to zrobimy ‒ mówi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze