Puławy: zarząd powiatu jest zdeterminowany, by wprowadzić program naprawczy szpitala

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2016 10:55

Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu puławskiego ds. społecznych zapowiedział, że władze nie ulegną presji związkowców zrzeszonych w Międzyzakładowym Komitecie Obrony Praw Pacjenta i Puławskiego Szpitala i nie zrezygnują z programu naprawczego SP ZOZ.

Mimo protestów zarząd powiatu chce wprowadzić program naprawczy. Fot.Archiwum

Związkowcy chcą przywrócenia trzyosobowych składów karetek pogotowia, wycofania się z restrukturyzacji puławskiego szpitala oraz przygotowania programu naprawczego, który nie będzie zakładał likwidacji SP ZOZ.

Mimo protestów jeszcze w styczniu przygotowany ma zostać nowy regulamin i statut SP ZOZ. Dokumenty, po zaopiniowaniu przez radę społeczną placówki, trafią do Rady Powiatu Puławskiego. Pozwoli to na uruchomienie programu naprawczego, który zakłada łączenie szpitalnych oddziałów i redukcję zatrudnienia.

Czytaj więcej: Puławy: powstał komitet obrony praw pacjentów i szpitala

Zdaniem Gorgola nie wdrożenie programu naprawczego grozi poważnymi konsekwencjami dla szpitala. Jego wierzyciele posiadają tytuły egzekucyjne, mogą zablokować konta, co uniemożliwi działalność lecznicy.

Na razie nie doszło  do oficjalnego spotkania przedstawicieli Międzyzakładowego Komitu Obrony Praw Pacjenta i Puławskiego Szpitala z zarządem powiatu lub radnymi.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum