Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia | 15-05-2017 11:42

Puławy: szpital trafi na trzeci poziom referencyjności

Szpital SP ZOZ Puławy, jako jeden z pięciu w województwie lubelskim, może otrzymać tzw. trzeci poziom referencyjności, czyli zostać uznany za jeden z najważniejszych w regionie.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Ustawa o sieci szpitali została już podpisana przez prezydenta. Jak informuje dyrektor puławskiego szpitala Piotr Rybak, kierowana przez niego placówka nie tylko się w niej znajdzie, ale może otrzymać bardzo wysoki, trzeci poziom referencyjności.

Jak zapewnia dyrektor, otrzymał w tej sprawie nieformalne, ale bardzo wiarygodne informacje. To właśnie od tego poziomu ma zależeć pozycja danego szpitala w nowej strukturze, jego szanse na dalszy rozwój, a także sposób finansowania.

Dla puławskiego SP ZOZ trzeci poziom referencyjności oznaczałby znalezienie się w gronie najważniejszych placówek ochrony zdrowia w województwie lubelskim, na równi z wojewódzkimi szpitalami w Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu.

Oficjalna lista szpitali oraz ich pozycja w sieci ma zostać ogłoszona przez NFZ do 27 czerwca.Wtedy będzie wiadomo w stu procentach, czy szpital ten będzie na trzecim poziomie referencyjności.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl