Puławy: szpital się reorganizuje - to kolejny etap programu naprawczego

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2016 13:12

SP ZOZ Szpital w Puławach planuje konsolidację obecnych oddziałów i utworzenie nowych jednostek. To kolejna faza planu naprawczego. W środę (31 sierpnia) będą rozmawiać o tym radni powiatu.

Puławy: szpital się reorganizuje - to kolejny etap programu naprawczego
Celem zmian jest poprawa sytuacji finansowej szpitala Fot. Archiwum

Podczas sesji rada zajmie się uchwałą zmieniającą statut SP ZOZ w Puławach. Na początku sierpnia wniosek o wprowadzenie poprawek umożliwiających reorganizację pracy niektórych oddziałów szpitalnych oraz innych jednostek złożył dyrektor lecznicy Piotr Rybak. Jeśli radni go przyjmą, umożliwią uruchomienie kolejnego etapu planu naprawczego - informuje Dziennik Wschodni.

Zgodnie z propozycją dyrekcji oddział udarowy stanie się pododdziałem udarowym działającym w ramach oddziału neurologicznego.

Oddział dziecięcy, obserwacyjno-zakaźny dla dzieci oraz chirurgii dziecięcej mają zostać połączone w ramach nowej jednostki - Centrum Pediatrycznego.

Zespoły specjalistycznej i podstawowej opieki medycznej stacjonujące w Puławach, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie i Woli Osińskiej zostaną wykreślone z SOR i włączone do nowej jednostki pod nazwą Ratownictwo Medyczne.

Nowością będzie także poradnia diabetologiczna, która znajdzie się w dawnej poradni ginekologiczno-położniczej.

Dyrektor wyjaśnia, że celem zmian jest poprawa sytuacji finansowej szpitala. Z analizy danych wynika, że już w II półroczu br. finanse placówki zostaną zbilansowane. Porównując rok do roku, obecne sytuacja jest lepsza o 5,4 mln zł.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum