Puławy: szpital na prostej i zaczyna zarabiać

Autor: Tygodnik Powiśla/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2018 11:56

Chude lata SP ZOZ-u w Puławach ma już za sobą? Jest taka szansa. Lecznica ostatni rok zamknęła na sporym plusie.

Wszystkie pieniądze, które udaje się wygenerować szpital przeznacza na inwestycje. Fot. Fotolia

Zadłużenie szpitala wynosi ok. 70 milionów złotych. Natomiast, co najważniejsze, lecznica nie ma zobowiązań wymagalnych. Jej przychody w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły o 25 milionów złotych.

Jak przyznaje dyrektor SP ZOZ Puławy Piotr Rybak, gdy obejmował kierownictwo nad lecznią jej sytuacja finansowa była katastrofalna. Szpital miał kilkadziesiąt milionów zobowiązań, w tym ponad 20 mln zobowiązań wymagalnych. Około 400 wierzycieli chciało natychmiast odzyskać swoje pieniądze.

W szpitalu wśród pracowników panowała bardzo napięta atmosfera, szczególnie, że nie obyło się bez redukcji etatów, a co za tym idzie - zwolnień i spraw w Sądzie Pracy. 

Plan naprawczy jednak przyniósł efekt. SP ZOZ zamknął przychody 2017 roku kwotą prawie 100 milionach złotych. Wszystkie pieniądze, które udaje się wygenerować szpital przeznacza na inwestycje.

Szpital prowadzi sporo inwestycji, m.in remontuje oddział neurologii, oddział udarowy-neurologii oraz rehabilitacji neurologicznej. Za chwilę staruje z remontem szpitalnego oddziału ratunkowego.

W projekcie jest stworzenie nowego bloku operacyjnego.

Więcej: tygpowisla.pulawy.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum