Puławy: szpital już nie przynosi strat, ale dług ciąży

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2019 16:57

Zadłużenie szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach na koniec czerwca wyniosło ponad 63,8 mln zł. Jednak 2018 rok okazał się kolejnym - po 2016 i 2017 - w którym szpital uzyskał nadwyżkę.

Puławy: szpital już nie przynosi strat, ale dług ciąży
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z raportu o sytuacji finansowej szpitala w Puławach przygotowanego dla zarządu powiatu wynika, że nadal istnieje ryzyko utraty zdolności do terminowego regulowania zobowiązań, co m.in. wynika z wysokiego zadłużenia szpitala.

Na koniec czerwca dług szpitala wynosił ponad 63,8 mln zł, przy spodziewanym przychodzie rocznym rzędu 120 mln zł - podaje Dziennik Wschodni, opierając się na informacjach dyrekcji szpitala.

Jak przekonuje Piotr Rybak, dyrektor szpitala, prognozy na kolejne lata, mimo zawartej w raporcie niskiej oceny poszczególnych wskaźników, nie są pesymistyczne. Obecny rok ma zakończyć się podobnym wynikiem, jak poprzedni. W 2020 roku zysk zakładu ma przekroczyć 1,6 mln zł, a w kolejnym 2,6 mln zł.

Żeby utrzymać finanse SP ZOZ na poziomie przewidzianym przez prognozę, konieczny będzie, jak wskazują autorzy raportu, wzrost przychodów za świadczenia medyczne.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze