Puławy: pracownicy szpitala zagłosowali za strajkiem

Autor: Kurier Lubelski, MS/Rynek Zdrowia • • 20 września 2012 10:04

O godzinie 20 w środę (19 września) zakończyło się trwające dwa dni referendum strajkowe, zorganizowane przez związku zawodowe działające w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach.

W referendum strajkowym były trzy pytania. Pierwsze dotyczyło tego, czy pracownik jest za strajkiem, drugie, czy weźmie udział w strajku niezależnie od jego formy, a ostatnie dotyczyło mobbingu i zastraszania w pracy.

Po zakończeniu referendum i wstępnym policzeniu głosów, okazało się, że referendum jest ważne ponieważ wzięło w nim 605 osób, czyli ponad 50 proc. zatrudnionych w puławskim szpitalu. Na pierwsze pytanie twierdząco odpowiedziały 543 osoby, na drugie 475 osób, a na trzecie - 406 osób.

Jak podkreślają związkowcy, referendum strajkowe jest wynikiem braku porozumienia z władzami szpitala i sporu zbiorowego który trwa od sierpnia 2011 roku. Pracownicy domagają się 30 proc. podwyżki dla najmniej zarabiających w szpitalu. Mimo negocjacji i mediacji nie udało się dojść do porozumienia.

Związkowcy tłumaczą, że wprawdzie pracownicy są za strajkiem, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie po poniedziałkowym (24 września) spotkaniu z dyrekcją.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum