Puławy: kto będzie gotował pacjentom?

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 25 września 2013 13:47

SP ZOZ Szpital w Puławach szuka firmy, która będzie przygotowywać i dostarczać posiłki dla pacjentów. Pierwszy ogłoszony przetarg został unieważniony, bo oferty przekraczały możliwości finansowe placówki.

Puławy: kto będzie gotował pacjentom?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital ogłosił drugi przetarg. Postępowanie trww.

Tymczasem jedna z firm zarzuca puławskiemu szpitalowi, że ogłoszony przez niego przetarg faworyzuje tylko jednego wykonawcę. Swoje uwagi przekazała w liście do starostwa.Twierdzi, że m.in. wymóg zatrudniania ponad 50 proc. osób niepełnosprawnych jest zbyt wyśrubowany.

Firma ta nie jest go w stanie spełnić tego warunku, i tym razem nie złoży oferty. - Takie warunki najprawdopodobniej spełni tylko jeden wykonawca, czyli konsorcjum, w którego skład wchodzi spółdzielnia inwalidów - twierdzi przedsiębiorca.

Dyrektor SP ZOZ w Puławach odpiera te zarzuty i twierdzi, że placówce zależy jedynie na tym, żeby firma, która wygra przetarg, spełniała najwyższe wymogi i posiadała odpowiednie certyfikaty.

Zdaniem wicestarosty, wymóg dotyczący zatrudniania ponad 50 proc. osób niepełnosprawnych ma swoje uzasadnienie i wymierna korzyść dla szpitala, bo wtedy nie będzie musiał płacić składek na PFRON. Taki wymóg jest dopuszczalny, a w jednej z dyrektyw unijnych nawet zalecany.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze