Puck: ostry konflikt personelu szpitala z nową prezes

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2020 15:21

Niepotrzebne roszady kadrowe, kulejąca komunikacja między szefostwem a pracownikami, chaos informacyjny - tak wygląda w ocenie związków zawodowych sytuacja w Szpitalu Puckim. Nowa prezes lecznicy Weronika Nowara, a także starosta pucki Jarosław Białk uważają jednak, że zmiany organizacyjne w szpitalu idą w dobrym kierunku.

Szpital Pucki. Fot. PTWP

"Nie możemy biernie przyglądać się zmianom w modelu zarządzania prowadzącym do chaosu informacyjnego i organizacyjnego mającym negatywny wpływ na obsługę pacjenta i atmosferę w miejscu pracy. Widząc również brak konstruktywnej współpracy i dialogu pomiędzy zarządem szpitala a pracownikami, oraz bagatelizowanie konfliktu toczącego się pomiędzy pracownikami i prezes Szpitala Puckiego, chcielibyśmy prosić (...) o stanowcze i konkretne działania mające na celu poprawę funkcjonowania naszego szpitala" - to część petycji, pod którą miało podpisać się 140 pracowników placówki, w tym lekarzy i ordynatorów.

Wystosowany także do starosty puckiego list nie doczekał się reakcji. Jak informuje Izabela Kupska-Topór, przewodnicząca związków zawodowych NSZZ Solidarność w Szpitalu Puckim, pismo przedstawiające sytuację w lecznicy trafiło już do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha. Związki złożyły też zawiadomienie na prezes Weronikę Nowarę do CBA - informuje serwis naszemiasto.pl.

Starosta Jarosław Białk uważa, że sprawy organizacyjne czy kadrowe powinny być załatwiane wewnątrz placówki. Zapowiada ponadto, że w najbliższych 5-6 latach inwestycje w puckiej lecznicy pochłoną 20-25 mln zł.

W październiku 2018 r. dług lecznicy przekroczył milion złotych w rozliczeniu rocznym, a w rozliczeniu ogólnym ponad 3 mln zł. Rok później - jak poinformował starosta powiatu puckiego - saldo bardzo się poprawiło i w rozliczeniu bieżącym oscylowało wokół kwoty 50 tys. zł "na plusie". Jak jednak przypomina Kupska-Topór, związki wyraziły zgodę na rezygnację z funduszu socjalnego za rok 2019, co zaoszczędziło szpitalowi ponad 200 tys. zł.

Więcej: naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum