Pszczyna: w szpitalu nie ma już pacjentów, trwa komisyjne zamykanie kolejnych oddziałów

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 18:10

Dzisiaj właściwie zakończył się proces wypisywania i ewakuacji pacjentów Szpitala w Pszczynie. Trwa komisyjne zamykanie kolejnych oddziałów. Pozostało jeszcze czterech pacjentów - poinformował w piątek (15 czerwca) po południu Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Centrum Dializa Sp. z o.o.

W piątek (15 czerwca) zakończył się proces wypisywania i ewakuacji pacjentów Szpitala w Pszczynie. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje rzecznik, 12 czerwca ''dyrekcja szpitala zmuszona została do poinformowania odpowiednich urzędów i instytucji o konieczności zawieszenia pracy praktycznie wszystkich oddziałów szpitalnych''. W związku z tym wstrzymane zostały przyjęcia nowych pacjentów i podjęto działania mające doprowadzić do bezpiecznego, a zarazem sprawnego przetransportowania pacjentów pozostających szpitalu, a wymagających dalszego leczenia.

- Wstępnie określono, że takich pacjentów jest 20, ostatni przetransportowani zostali dzisiaj. Akcja prowadzona była transportem własnym szpitala i przy użyciu karetek pogotowia ratunkowego. Dyrekcja szpitala znalazła dla tych pacjentów miejsca w szpitalach w Bielsku-Białej, Żorach, Jastrzębiu i Tychach. Obecnie w szpitalu pozostaje 4 pacjentów, 3 pacjentów wymagających opieki w warunkach oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz pacjentka na oddziale ginekologiczno-położniczym. Wszyscy mają oczywiście zapewnioną właściwą opiekę medyczną - informuje Witold Jajszczok.

Dodaje, że w dalszym ciągu czynny jest Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, w którym przebywa 35 pacjentów. Bez zmian działają przyszpitalne poradnie, rehabilitacja oraz laboratorium, a także tzw. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna, czyli pracownia rentgenowska i tomograficzna, które czynne są na potrzeby poradni.

We wtorek (12 czerwca) Śląski Oddział Wojewódzki NFZ został pisemnie poinformowany przez Szpital w Pszczynie, że placówka ta wstrzymuje pracę swoich oddziałów z powodu braków kadrowych.

Czytaj więcej: Pszczyna: szpital wstrzymuje działalność. Jest oświadczenie NFZ

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum