Pszczyna: szpital bez kontraktu, ale pieniądze z NFZ dostanie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2018 11:48

Szpital Powiatowy w Pszczynie prowadzony przez Centrum Dializa Sp. z o.o., któremu NFZ wypowiedział kontrakt na świadczenie usług, jeszcze przez kilka miesięcy będzie finansowany przez Fundusz, nawet jeżeli zabraknie w nim pacjentów

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak już informowaliśmy, szpital stracił umowę po kolejnych kontrolach, które wykazały, że warunki leczenia w Pszczynie pozostawiają wiele do życzenia, a lecznica nie stosowała się do zaleceń pokontrolnych.

Czytaj także: Powiat pszczyński deklaruje przejęcie pracowników szpitala

Jakby tego wszystkiego było mało, w styczniu wybuchł skandal. Do szpitala w Pszczynie przywieziono wyziębionego bezdomnego. Był brudny, więc personel izby przyjęć umieścił go w salce na podłodze. Leżał tam 27 godzin. Mężczyzna zmarł.

Okazuje się, że na mocy nowych przepisów o sieci szpitali Centrum Dializa mogłoby już do końca okresu wypowiedzenia nikogo w Pszczynie nie leczyć, a i tak ryczałt dostanie - przypomina Gazeta Wyborcza.

Natomiast szpitale w okolicznych miastach na razie nie dostają większych ryczałtów, mimo że już od kilku miesięcy napływają do nich pacjenci z Pszczyny. 

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum