Pszczyna: starostwo zbiera deklaracje od personelu szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2018 09:45

Pszczyński samorząd przygotowuje się do przejęcia szpitala, którym zarządza dzierżawca Centrum Dializa. Obecnie zbiera od aktualnych pracowników lecznicy deklaracje woli dalszej pracy w placówce.

Oświadczenia pracowników są potrzebne, by zapewnić szpitalowi ciągłość leczenia po przejęciu przez powiat pszczyński. Fot. Archiwum

Oświadczenia są potrzebne, by zapewnić szpitalowi ciągłość leczenia po przejęciu przez powiat pszczyński. Samorząd  zamierza też  dalej realizować kontrakt jaki miała lecznica z NFZ. Do tej pory deklaracje złożyło ponad 180 obecnych pracowników lecznicy - informuje Gazeta Wyborcza.

Powiat zdecydował się do przejęcia szpitala po tym, gdy Fundusz zerwał umowę ze spółką Centrum Dializa. NFZ rozwiązał umowę ze szpitalem we wszystkich zakresach i rodzajach świadczeń. Powodem wypowiedzenia umowy według Funduszu były m.in. brak odpowiedniego zapewnienia opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, braki w wyposażeniu w sprzęt i aparaturę medyczną oraz znaczne braki w prowadzeniu dokumentacji medycznej.

Wypowiedzenie umowy przez NFZ nastąpiło z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Termin, w którym umowa przestaje obowiązywać upływa 30 czerwca br. Spółka Centrum Dializa jest operatorem zewnętrznym, któremu powiat na zasadzie dzierżawy operatorskiej powierzył prowadzenie szpitala.

Więcej: www.katowice.wyborcza.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum