Pszczyna: starosta walczy o szpital, jest po rozmowach z NFZ i Centrum Dializa

Autor: Pless/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2018 12:34

Narodowy Fundusz Zdrowia zerwał kontrakt ze Szpitalem Pszczyna, którym zarządza dzierżawca - Centrum Dializa. Od tej pory losy szpitala są niepewne. Aby ratować lecznicę, z przedstawicielami dotychczasowego dzierżawcy oraz NFZ spotkał się starosta.

Pszczyna: starosta walczy o szpital, jest po rozmowach z NFZ i Centrum Dializa. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Równocześnie z zerwaniem umowy pomiędzy NFZ i Centrum Dializa pojawiła się groźba, że niebawem po największej placówce zdrowotnej w Pszczynie pozostanie tyko pusty gmach. Scenariusz taki jest o tyle możliwy, że przedstawiciele NFZ mieli zapowiedzieć, iż od 1 lipca mieszkańcy powiatu leczeni będą w szpitalach w Bielsku-Białej, Mikołowie, Tychach i Żorach.

Więcej: Spółki operatorskie prowadzące te szpitale mają kłopoty. Czy lecznice przetrwają?

Jak zapewnia starosta Paweł Sadza, powiat podejmuje wszelkie możliwe działania, aby mieszkańcy nadal mieli możliwość leczenia się w Pszczynie. Sadza wielokrotnie wyrażał gotowość powiatu do przejęcia kontraktu w przypadku zerwania przez NFZ umowy ze spółką Centrum Dializa. Zgodę na cesję kontraktu muszą wyrazić jednak dwa podmioty: NFZ i Centrum Dializa. W ostatnich dniach starosta spotkał się z przedstawicielami obu instytucji.

Starosta jest dobrej myśli. Podkreśla, że jeśli uda się przejąć kontrakt, placówka zachowa płynność świadczenia usług medycznych w szpitalu w Pszczynie.

Więcej: www.pless.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum