Pszczyna: radni apelują do sąsiednich gmin o wsparcie szpitala powiatowego

Autor: czecho.pl/Rynek Zdrowia • • 01 września 2019 13:28

Podczas ostatniej sesji radni powiatu pszczyńskiego jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wystąpienia z apelem dotyczącym wsparcia działalności Szpitala Powiatowego w Pszczynie przez gminy tego powiatu oraz gminy Czechowice-Dziedzice i gminy Bestwina.

Pszczyna: radni apelują do sąsiednich gmin o wsparcie szpitala powiatowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radni powiatowi apelują o to, aby wsparcie dla pszczyńskiej lecznicy ze strony sąsiednich samorządów było systematyczne i długofalowe oraz obejmowało dokapitalizowanie powiatowej spółki prowadzącej placówkę - podaje serwis czecho.pl.

Przypomnijmy, że od 1 sierpnia 2018 r. Szpital Powiatowy w Pszczynie prowadzony jest przez w pełni publiczną spółkę Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Woli, której jedynym właścicielem jest powiat pszczyński.

- Podstawowym źródłem finansowania działalności szpitala jest kontrakt z NFZ, jednak jego wysokość nie pozwala na pokrycie kosztów prowadzenia działalności leczniczej. W ciągu ostatniego roku powiat przekazał spółce 6 mln zł na prowadzenie bieżącej działalności szpitala - zakup leków, środków opatrunkowych czy pensje dla personelu. Do tego konieczne są nakłady na remonty budynku oraz zakup sprzętu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiatowy szpital ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia mieszkańcom powiatu pszczyńskiego oraz gmin sąsiadujących opieki medycznej na odpowiednim poziomie. W placówce został ponownie uruchomiony Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, w którym znajdują całodobową opiekę osoby starsze.

Więcej: wiadomosci.czecho.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze