Pszczyna: radna apeluje o powrót szpitala w zarząd powiatu

Autor: pless.pl/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2017 10:25

Podczas majowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radna Bogumiła Boba zawnioskowała o przeprowadzenie głosowania imiennego w sprawie przywrócenia szpitala w ręce powiatu.

Pszczyna: radna apeluje o powrót szpitala w zarząd powiatu
Fot. archiwum

Wniosek uzasadniała tym, że spółka Centrum Dializa (zarządzająca obecnie szpitalem) nie wywiązuje się  z umowy, a także odpowiedzialnością powiatu za służbę zdrowia. Podkreśliła też, że istnieje ryzyko, iż NFZ odbierze Szpitalowi Powiatowemu status I poziomu umożliwiający placówce wejście do sieci szpitali.

Starosta Paweł Sadza przekonywał, żeby wstrzymać się z decyzją do czasu uzyskania protokołu z kontroli przeprowadzanej w szpitalu przez NFZ.

Radna była przeciwna tej sugestii, tłumacząc, że nie ma co się obawiać kary, jakiej w razie zerwania umowy mogłoby się domagać Centrum Dializa. Jej zdaniem spółka umowę złamała wielokrotnie, nie zapewniając mieszkańcom dostępności usług służby zdrowia.

Zaznaczyła też, że jeżeli szpital padnie, to wtedy odpowiedzialność za to poniesie powiat, ponieważ Centrum Dializa jest tylko dzierżawcą.

Na koniec radna złożyła oficjalny wniosek o przeprowadzenie głosowania w sprawie odebrania szpitala Centrum Dializa. Decyzja w tej sprawie ma zapaść podczas kolejnej sesji, która odbędzie się 21 czerwca.

Więcej: wiadomosci.pless.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum