Pszczyna: powiat przejmie szpital?

Autor: pless.pl/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2018 14:26

Starostwo Powiatowe w Pszczynie przygotowuje się do ewentualnego przejęcia szpitala. W tej sprawie samorządowcy wystosowali list do ministra zdrowia oraz NFZ z prośbą o wytyczne.

Starostwo Powiatowe w Pszczynie przygotowuje się do ewentualnego przejęcia szpitala Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)


Szpital w Pszczynie prowadzi od 2010 r. spółka Centrum Dializa z  Sosnowca. Umowa dzierżawy, będąca podstawą przekazania spółce nieruchomości lecznicy może zostać rozwiązana w przypadku utraty przez Centrum Dializa kontraktu z NFZ - informuje serwis pless.pl

Wówczas nieruchomości szpitala przejąłby powiat pszczyński, który zapewniałby ciągłość usług medycznych dla swoich mieszkańców,  przekazując prowadzenie lecznicy spółce prawa handlowego, której jest większościowym udziałowcem. W takiej sytuacji powiat planuje utrzymanie dotychczasowego zakresu usług, tj. oferowanie wszystkich świadczeń realizowanych przez szpital prowadzony obecnie przez spółkę.

Starosta pszczyński pyta w liście wystosowanym do ministra zdrowia o możliwości zmiany podmiotu odpowiedzialnego za prowadzenie szpitala w Pszczynie w taki sposób, aby w miejsce obecnie prowadzącej szpital spółki, wskazać spółkę prawa handlowego ze 100 proc. udziałem samorządów. Samorząd powiatu ma nadzieję, że pomimo nietypowego charakteru sprawy istnieje możliwość wdrożenia działań, które pozwolą na zapewnienie ciągłości działania Szpitala w Pszczynie. 

Więcej: pless.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum