Pszczyna: od sierpnia szpital znów będzie przyjmował pacjentów

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2018 20:32

Od 1 sierpnia szpital w Pszczynie (woj. śląskie) znów będzie przyjmował pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał kontrakt spółce należącej do Starostwa Powiatowego.

Sale w szpitalu gotowe na przyjęcie pacjentów. Fot. Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Lecznica była zamknięta przez miesiąc, bo spółka Centrum Dializa, która prowadziła placówkę przez kilka ostatnich lat z powodu nieprawidłowości straciła umowę z NFZ. Powiat pszczyński rozpoczął walkę o pozyskanie kontraktu.

Jak poinformowała nas Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie, 30 lipca NFZ ogłosił, że wybrał oferty złożone przez powiatową spółkę i tym samym przyzna kontrakt na wszystkie oddziały, które do tej pory w ramach leczenia szpitalnego funkcjonowały: anestezjologię i intensywną terapię, ortopedię i traumatologię narządu ruchu; neonatologię, geriatrię, choroby wewnętrzne, neurologię, chirurgię ogólną, położnictwo i ginekologię oraz świadczenia w izbie przyjęć.

Kontrakt na leczenie szpitalne w pszczyńskim szpitalu będzie obowiązywał od 1 sierpnia 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. - Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci do szpitala w Pszczynie, kiedy tylko się pojawią, czyli w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia - mówił dr Marcin Leśniewski, dyrektor pszczyńskiego szpitala.

W ostatnich tygodniach pomieszczenia szpitala były remontowane. Od początku lipca, kiedy powiat pszczyński przejął budynek od dzierżawiącej go spółki Centrum Dializa z Sosnowca, do 30 czerwca intensywnie dostosowywano palcówkę do wymagań przepisów. Pomieszczenia i korytarze zostały odmalowane, podobnie sale operacyjne i trakt porodowy.

- Dziękuję moim współpracownikom, którzy niebywale zaangażowali się przez te ostatnie tygodnie razem ze swoimi rodzinami. Dziękuję też pracownikom starostwa za tak owocną współpracę - podkreślił dyr. Marcin Leśniewski. Zaznaczył, że szpital będzie nie tylko leczył ludzi, ale będzie też szerzył oświatę zdrowotną, gdyż to bardzo ważna część misji takich placówek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum